Hírek

Kortárs tánc, Balett, Néptánc, Klasszikus balett

TÁNC VILÁGNAPI DÍJAZOTTAK – 2017

A tánc világnapján, április 29-én, szombat este adták át Budapesten, a Müpában, a Tánc Világnapi Gála keretében a Magyar Táncművészek Szövetsége által odaítélt szakmai díjakat, valamint az Imre Zoltán-díjat és az Ifj. Nagy Zoltán Alapítvány díjait. Kiosztásra kerül többek között az évad legjobb női, férfi és pályakezdő táncművésze, a legjobb alkotó díja, az Életmű-díj és a Táncművészetért-díj is.

 

TÁNC VILÁGNAPI DÍJAZOTTAK – 2017

 

A MAGYAR TÁNCMŰVÉSZEK SZÖVETSÉGE SZAKMAI DÍJAI:

 

AZ ÉVAD LEGJOBB VÉGZŐS NÖVENDÉKE:

 

Klasszikus balett kategória:

  • Kovács Kristóf

a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncművész szak BA Klasszikus balett specializáció végzős hallgatója, Köztársasági Ösztöndíjas

 

Modern-kortárstánc kategória:

  • Nier Janka 

a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium Táncművészeti Tagozatának végzős növendéke

 

Néptánc kategória:

  • Sáfrán Balázs

a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncművész szak BA Néptánc specializáció végzős hallgatója, Ezüst pitykés-díjas

 

AZ ÉVAD LEGJOBB PÁLYAKEZDŐ TÁNCMŰVÉSZE:

 

Modern-kortárstánc kategória:

  • Keresztes Patrik

táncművész – Frenák Pál Társulat

 

AZ ÉVAD LEGJOBB FÉRFI TÁNCMŰVÉSZE:

 

Klasszikus balett kategória:

  • Dmitry Timofeev 

balettművész, első magántáncos – Magyar Nemzeti Balett

 

Modern-kortárstánc kategória:

  • Emődi Attila

táncművész – GG Tánc Eger

 

Néptánc kategória:

  • Benedek Attila 

táncművész – Magyar Nemzeti Táncegyüttes, a Vasas Művészegyüttes művészeti vezetője, a Bányász Táncegyüttes (Tatabánya) művészeti munkatársa. 

 

  

AZ ÉVAD LEGJOBB NŐI TÁNCMŰVÉSZE:

 

Klasszikus balett kategória:

  • Karina Sarkissova 

balettművész, első karakter magántáncosnő – Magyar Nemzeti Balett

 

Modern-kortárstánc kategória:

Matuza Adrienn 

táncművész, magántáncos – Győri Balett

 

Néptánc kategória:

  • Kriston Fruzsina

táncművész – Duna Művészegyüttes

 

AZ ÉVAD LEGJOBB ALKOTÓJA:

  • Földi Béla

Harangozó-díjas táncművész, koreográfus, a Budapest Táncszínház igazgatója, művészeti vezetője

  • Hégli Dusán

táncművész, koreográfus, az Ifjú Szivek Táncszínház (Pozsony) művészeti vezetője

 

A TÁNCMŰVÉSZETÉRT DÍJ:

  • Ertl Péter 

Bánffy Miklós-díjas táncművész, táncpedagógus, a Nemzeti Táncszínház ügyvezető igazgatója

 

A TÁNCOKTATÁSÉRT DÍJ:

  • Végső Miklós

Harangozó-díjas táncművész, táncpedagógus, koreográfus, a Népművészet Ifjú Mestere, a Magyar Táncművészeti Egyetem címzetes főiskolai docense

 

A TÁNCTUDOMÁNYÉRT DÍJ:

  • Hézső István

tánctörténész, tánckritikus (Hollandia)

 

ÉLETMŰ DÍJ:

  • Stoller Antal

Bánffy Miklós-, és Életfa-díjas koreográfus, a Vitézi Ének Alapítvány kuratóriumi elnöke, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja

 

 

AZ IMRE ZOLTÁN ALAPÍTVÁNY DÍJA:

 

Imre Zoltán-díj:

  • Pataki András

Harangozó-díjas táncművész, a Szegedi Kortárs Balett igazgatója

 

AZ IFJ. NAGY ZOLTÁN ALAPÍTVÁNY DÍJAI:

 

  • A NAGY Alakításért hallgató díj: 

Pretzer Zsuzsanna

a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncművész szak BA Klasszikus balett specializáció VIII. évfolyamos hallgatója

 

  • A NAGY Alakításért díj: 

Oláh Zoltán 

balettművész, első magántáncos 

Harangozó-, és Junior Príma díjas , a Magyar Nemzeti Balett kétszeres Étoile-ja, Magyar Balett és Kortárstánc-művészetért díjas 

 

 

A FÜLÖP VIKTOR TÁNCMŰVÉSZETI ÖSZTÖNDÍJ DÍJAZOTTJAI:

 

Klasszikus balett kategória:

  • Szabó Márton

táncművész, balettmester, a Pécsi Balett magántáncosa, a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnázium Táncművészeti Tagozatának vezetője

 

Koreográfus kategória:

  • Sághy Alexandra

táncművész, táncpedagógus, koreográfus – Budapest Táncszínház

  • Vadas Zsófia Tamara

táncművész, koreográfus

 

Kortárstánc kategória:

  • Ivanov Gábor

táncművész – Közép-Európa Táncszínház

  • Jurák Bettina

szabadúszó táncművész

  • Ruzsom Mátyás

táncművész – Inversedance I Fodor Zoltán Társulat

  • Szőllősi Krisztina

táncművész – Kecskemét City Balett, badora társulat

 

Néptánc kategória:

  • Bacsó Lilla

táncművész – Magyar Állami Népi Együttes

  • Sánta-Bíró Anna

táncművész, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes szólistája, Örökös Aranygyöngyös Táncos, a Budapest Főváros Bartók Táncegyüttes művészeti vezetője

 

Tánctudományok kategória:

  • Csizmadia Tamás

táncművész, táncpedagógus, a Magyar Táncművészeti Egyetem balettmestere

  • Farkas Tamás

táncművész, koreográfus, néptánc kutató, a Tabán Táncegyüttes (Békéscsaba) művészeti vezetője, Örökös Aranysarkantyús Táncos, A Népművészet Ifjú Mestere